اخبار

در حاشیه آیین تقدیر از مؤلفان، ناشران و فعالان حوزه مشاهیر و مفاخر کاشان و همزمان با بزرگداشت روز اهل قلم؛

از کتاب "کاشانه دانش" رونمایی شد

از کتاب "کاشانه دانش" رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از رونمایی کتاب "کاشانه دانش" در حاشیه آیین تقدیر از مؤلفان، ناشران و فعالان حوزه مشاهیر و مفاخر کاشان، همزمان با بزرگداشت روز اهل قلم خبر داد و گفت: کتاب "کاشانه دانش" تألیف مرحوم حسین بیضایی (پرتو)، یکی از جامع ترین کتب تذکره ای معاصر در حوزه شناخت شناسی مفاخر و تاریخ کاشان با قدمت تألیف 70 ساله است که کار تصحیح آن توسط استاد حسن عاطفی و افشین عاطفی طی ده سال گذشته صورت گرفت و توسط نشر ارمغان ادب کاشان روانه بازار نشر شد.

وی افزود: مرحوم بیضایی محققی برجسته و شاعری چیره دست بود که به واسطه اشراف به مسائل تاریخی و ادبی، این کتاب را با وسواس و دقت خاصی به نگارش در آورده است.

نمکی همچنین تصریح کرد: پرتو پیشتر هم برای نخستین بار دیوان قصاب کاشانی و صباحی بیدگلی را تصحیح و منتشر کرده بود و کتاب تاریخ ورزش باستانی او نیز قابل اهمیت است.

نمکی در پایان گفت: روز بزرگداشت اهل قلم فرصتی بود تا از این کتاب در سلسله نشست های هفته فرهنگی مفاخر و نام آوران کاشان رونمایی و از مصححان آن تقدیر به عمل آید.

گفتنی است این آیین با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از ناشران و مؤلفان در بوستان اهل قلم کاشان برگزار شد.

۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۴۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید