اخبار

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی یادداشتی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی یادداشتی منتشر کرد.

در متن این یادداشت آمده است:

«مکتب سلیمانی»

شهادت مظلومانه سردار پر افتخار سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از غم انگیزترین رخدادهای تاریخ این سرزمین است.

هر چند او به آرزوی دیرینه اش و به جمع یاران عزیزش پیوست؛ اما همچنان قلب دوستدارانش در آتش هجران این سردار دلها می سوزد.

هر چه از زمان شهادت این چهره بین المللی مقاومت می گذرد، ابعاد ویژگی های شخصیتی و جلوه های معرفتی و معنوی اش بیشتر شناخته می شود.

کلام گهر بار مقام معظم رهبری در باب "مکتب سلیمانی" رسالت ره پویان طریق ایثار و شهادت را دوچندان می کند.

یکی از اقدامات ارزشمند و قابل اعتنایی که در تبیین مکتب حاج قاسم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سهم بسزایی دارد، توجه به حوزه فرهنگ مکتوب و نگارش کتاب و تولیدات چند رسانه ای است. ابزاری که با اتکا به اندیشه و هنر صاحب نظران و فرهیختگان می تواند ارتباط مستقیم و مؤثری با مخاطبان خود بر قرار کند و آنان را با دایره واژگان و معارف ارزشمند فراوانی آگاه سازد.

از زمان شهادت حاج قاسم تا به امروز رسانه ها و اهالی قلم و هنر به وسع خود و به فراخور دریافت های متنوع و متعدد از سرگذشت و مجاهدت های افتخار آفرین آن مرد آسمانی، کوشیده اند ادای دینی به ساحت ملکوتی سردار و آفاق اندیشه و آرمان های بلند او داشته باشند.

این روزها که مقارن با اولین سالگرد شهادت قهرمان ملی ایرانیان و جبهه مقاومت منطقه است؛ شاهد فعالیت های گسترده و خودجوش مردمی و غیر مردمی هستیم که در نوع خود ممتاز و متمایز است.

آیین های رونمایی کتاب هایی با موضوع حاج قاسم از آن جمله است و کتاب "سردار سرافراز" اثری ویژه در تبیین و تجسم منظومه شخصیتی حاج قاسم به شمار می رود.

این کتاب که در چهار جلد توسط جناب محمد علینژاد در یکی از مؤسسات فرهنگی کاشان تدوین  شده است؛ در حقیقت دانشنامه و دائره المعارفی از یک سردار فداکار و از خود گذشته است که به یقین با خواندن آن درس های بسیاری را می توان آموخت.

این مجموعه در  سی و یک فصل طراحی شده و هر فصل تبلور گونه ای از ژرفای شکوه و عظمت آن ابرمرد آسمانی است.

تورق برگ برگ این کتاب و مطالعه سطر سطر آن در عین آشنایی با اعماق شخصیت وجودی و ممتاز حاج قاسم، ما را متوجه و متنبه رسالت سنگین دیگری می کند که نباید از آن غفلت کرد.

این کتاب ضمن برخورداری از محاسن کتاب آرایی، دارای محورهای کلیدی است که هم عیار ما را نشان می دهد و هم زحمات و صدمات متأثر از شرایط معاصر را.

رسالت نسل امروز در فهم و درک این تاریخ فرصتی است که هم باید غمخوار یکدیگر بود و هم تیمار خوار مردان مردی که در میدان شهامت زیر رگبار زور و تزویر نرفتند تا ما آسوده باشیم و تجربه زیستی متفاوتی را رقم زدند.

«میثم نمکی»

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید