اخبار

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت 31 خرداد ماه سالروز " شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان"

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت 31 خرداد ماه سالروز " شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان"
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت 31 خرداد ماه سالروز " شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان" یادداشتی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان یادداشتی به مناسبت 31 خرداد ماه سالروز " شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان"  منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده :

بسمه تعالی

منزلت علم و عالم در اندیشه توحیدی و فرهنگ دینی ویژه و پر اهمیت است.

"علم"و "دانش"،جدای از فضیلت  ذاتی ،موجد رشد کمالات انسانی است و این مهم زمانی برجسته تر می شود که در بستر معرفت الهی قرار گرفته باشد.

امروزه علوم بشری در عین دارا بودن ارزش ،چنانچه در امتداد تعالی بشریت و پاسخ به ندای فطرت نباشد" علم نافع"نخواهد بود .

علم نافع، علم جاودانگی است و عالمان و دانشمندان و دانشوران به مدد هدایت گری پیام آوران مکتب توحیدی می توانند در کشف و شناخت رموز و دقایق عالم نقش آفرینی کنند.

شکوفایی علم و پژوهش در انقلاب اسلامی مرهون همان نگاه متعهدانه و متفکرانه کسانی است  که برای هستی ،شانی فرامادی قائلند .

"سازمان بسیج استادان"یکی از نهادهای علمی مولود انقلاب اسلامی است که در تراز آرمانهای بلند انقلاب و نظام برای خود ماموریتهای اساسی تعریف کرده است.

در حقیقت جمعی از سرمایه های  ارزشمند  انسانی با دستمایه ای از تجربیات و دستاوردهای علمی ،مجمعی را بنیان نهاده اند تا ضمن پیشبرد اهداف عالی نهضت علمی کشور به رصد جغرافیای علمی در گستره منطقه ای و جهانی پرداخته و در طراحی و باز آفرینی  نقشه علمی کشور و ضرورتهای آن نقش و سهمی داشته باشند.

"بسیج استادان" در کنار فعالیتهای جاری و عمومی خود بعنوان دیده بان قابل اعتماد و پشتیبان امین اصول گفتمان  انقلاب اسلامی است که د. هر مقطعی و با هر ضرورتی می کوشد  رسالت مجاهدت عالمانه  خود را ایفا کند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید