• اخبار

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان
مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: در فرهنگ دینی ما قبول مسئولیت قبول امانت بوده و افرادی که توفیق خدمت به مردم را پیدا می‌کنند رقابتی در میدان امانتداری معنوی با هم دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان سخت ترین امانت را خدمت به مردم و پذیرش این مسئولیت دانست و خاطرنشان کرد: در بین تمام نیازهای یک جامعه دینی، فرهنگ پیشگام و پیش قدم همه آنها بوده و فرهنگ بر اقتصاد مقدم است چرا که اگر فرهنگ یک جامعه درست شود به تبع آن سایر مسائل نیز برطرف می‌شود.

وی ریشه رفع مسائل اقتصادی کشور را در فرهنگ سازی صحیح دانست و اظهار کرد: فرهنگ مانند هوایی که در آن تنفس می‌کنیم یک ضرورت برای همه جوامع انسانی به ویژه جامعه دینی است و فرهنگ خدمت به مردم و تلاش در مسیر انسانیت همان چیزی است که اسلام و قرآن ما را به آن رهنمون می‌کند.

حجت الاسلام انصاری تلاش و کار جهادی را یک فرهنگ مهم و توصیه اساسی دین دانست و گفت: سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مختلفی در کشور در زمینه مسائل مختلف فرهنگی تلاش می‌نمایند که لازم است با تعامل با یکدیگر در راستای اهداف خود گام‌های جدی تری برداشته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به شرایط فرهنگی، ادبی، هنری کاشان گفت: بزرگان بسیاری از این شهر به استان، کشور و دنیای اسلام معرفی شدند که باعث فخر کاشان هستند و اهالی این خطه مردمانی سخت کوش و فرهنگ دوست هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان در این مراسم گفت: کاشان با توجه به ظرفیت هایی که دارد، با برنامه ریزی و حمایت می تواند از شرایط کنونی حوزه فرهنگ و هنر به سطح بالاتری ارتقا یابد.

علی اکبر مرتضایی با بیان تعلق خاطر خود به جامعه فرهنگی، افزود: فرهنگ بسترساز توسعه است که نیاز به برنامه ریزی دقیق، بلند مدت و پیچیده دارد زیرا هنرمندان حلقه ارتباط دولت و جامعه هستند.

در این مراسم از زحمات مصطفی جوادی مقدم به عنوان رئیس سابق و حسین معافی به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر به عمل آمده و میثم نمکی به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان معرفی شد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500